~ ZAWIESIŁAM SIĘ ~

czwartek, 8 kwietnia 2010

Biżuteryjne archiwum - część II: KAMIENIE

Tym razem w biżuteryjnym archiwum prezentuję zwyklaki z wykorzystaniem różnego rodzaju kamieni i minerałów. Nie wiem, czy wierzę w nadzwyczajne moce kamieni, ale jeżeli jest coś, co mogłoby przyciągać do nas szczęście, to może warto wiedzieć, gdzie tego szukać? ;-)

Hematyt - kamień symbolizujący siłę, trwałość, poświęcenie, zaangażowanie, uważany był w starożytnym Babilionie za Kamień Wojowników. Posiada on wspaniałą moc: leczy wszelkie stany zapalne, wzmacnia odporność na stres, ułatwia realizowanie marzeń, zwiększa świadomość. Owal i okrąg - po ok. 58 mm długości. Stworzone dla kobiet urodzonych pod znakiem Barana, Wagi, Skorpiona, Koziorożca i Wodnika.Piasek Pustyni - jest to kamień syntetyczny, wynaleziony - jak to zwykle w historii się dzieje - przypadkowo, podczas prób wyprodukowania złota. Produkowany jest ze szkła zanieczyszczonego miedzią. Przypisuje mu się wiele właściwości, m.in.: powodowanie pozytywnego i racjonalnego myślenia, ochrona centralnej części ciała, stymulowanie psychiki, stabilizowanie energii i nastroju. Te kolczyki to moja pierwsza (i jak dotąd jedyna!) próba wire wrappingu:Noc Kairu - podobnie jak Piasek Pustyni, jest to syntetyczny kamień produkowany ze szkła. Mówi się, że jest to kamień szczęścia, który generuje energię, stabilizuje emocje, pomaga w depresji, artretyźmie, reumatyźmie i innych stanach bólowych. U mnie w połączeniu z kryształem górskim i sztucznymi perłami:Chalcedon - leczy głos i mowę. Ułatwia składne wyrażanie myśli. Inspiruje mówców. Pomaga podejmować trudne decyzje. Stosuje się go w dolegliwościach w rejonie gardła i tarczycy. Zapewnia sukcesy w dziedzinie retoryki. Dla kobiet urodzonych pod znakiem Bliźniąt, Raka, Panny, Wagi oraz Wodnika.


Koral Filipiński - koral chroni przed urokami! Jest pomocny przy anemii, chorobach krążenia, niepłodności. Korale oddają dużo swojej mocy, ogrzewają ciało. U mnie bardzo oryginalna odmiana - koral filipiński:


Marmur Zielonyskłada się głównie z krystalicznego kalcytu lub dolomitu. W Polsce marmur wydobywany jest wyłącznie w Sudetach, w dwóch odmianach kolorystycznych: jako "Biała Marianna" i "Zielona Marianna".Ps. To, że nie pojawiają się tu nowości, nie oznacza, że nic nie tworzę! Wręcz przeciwnie, każdą wolną chwilę (a nie jest ich zbyt wiele niestety) poświęcam robótkom. Na warsztacie nowy, duży haft, w nowej dla mnie technice; prezent na wiosenną wymiankę na moim forum; pamiątka chrztu świętego (już prawie skończona, więc lada dzień pokażę!) oraz... NIESPODZIANKA - ale o tym na razie ciiiiiisza! :-)

6 komentarzy:

 1. Tym razem jestem za hematytem i koralikami z nim w roli głównej.
  Zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie bardzo podoba się Noc Kairu :-) Mam takie jedne :-)
  A Twoje dzieła są rewelacyjne, uwielbiam taką biżuterię i jak tylko widzę coś ciekawego, to sobie kupuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam minerały!
  Ten wzór z hematytem jest zabójczy ;-)
  A "próba wire wrappingu" dodała kolczykom mistyczno-ezoterycznego charakteru...

  OdpowiedzUsuń
 4. te pierwsze łezkowate Hematyty sa super lubie takie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakochałam się w pierwszych kolczykach.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każde słowo i zapraszam na pyszną kawę :-)